Aktualności sportowe

Mistrzostwa Europy U20 w Tallinnie

Podczas XV Opolskiego Festiwalu Skoków Hanna Grabowska zajęła pierwsze miejsce, ustanowiła nowy rekord życiowy 180 cm i wypełniła minimum na ME U-20 Hania została pierwszą wychowanką AML, która uczestniczyła na zawodach rangi Mistrzostw Europy. W Tallinnie zaledwie 16 letnia Hanna z wynikiem 170 cm zajęła 26 miejsce w eliminacjach skoku

Mistrzostwa Polski U20

Nie mogło nas zabraknąć na zawodach w Lublinie. Pierwszy medal MP U20 naszego wychowanka. Jakub Nielub 209cm w skoku wzwyż po brązowym medalu na hali potwierdza dzisiaj swoją "przynależność" do najlepszych juniorów w Polsce. Nasza ekipa zdołała w dodatku osiągnąć: Adrianna Litwin VI miejsce w skoku wzwyż - 167 cm

Drużynowe Mistrzostwa Polski

Tabele sumujące punkty ze startów w Drużynowych Mistrzostwach Polski U16 oraz U20  

Czwartki Lekkoatletyczne

W dniach 19 - 20 czerwca odbył się ogólnopolski finał XXVII edycji Czwartków lekkoatletycznych. W tym roku pomimo dużych trudności i przeciwności udało nam się przeprowadzić rejonowe Czwartki dając tym samym przepustkę do finałów centralnych. Z racji tego, że nie planowaliśmy "dużej" ekipy, skupiliśmy się na najstarszym roczniku czyli 2008.

Zawody w Sztumie

Nasi młodsi zawodnicy odwiedziliśmy Sztum - Dysk Pomorski - wspaniała pogoda, humory i jeszcze fajniejsze wyniki. Medale zdobyli : złoto - Milena Czepiel 100m, Melisa Gladikowska kula, Kajetan Kosicki 1000m, Ignacy Wawierowicz kula, Igor Krzeszowski skok w dal. srebro: Michalina Mucha skok w dal, Kinga Kozłowska 100m Brąz: Małgorzata Miedziewska

MP w Wielobojach i Sztafetach

W Łodzi podczas Mistrzostw Polski w Wielobojach i Sztafetach nie mogło zabraknąć naszej ekipy. U16 4x200m - Kinga K, Kinga J, Magda, Milena VII miejsce z wynikiem 1:48.37 4x600m - Oksana, Marta, Kajetan, Kuba IV miejsce z wynikiem 6:40.50 U18 4x400m Mix - Hania, Daria, Kacper, Kamil VI miejsce z

Opolski Festiwal Skoków

Podczas XV Opolskiego Festiwalu Skoków nasi zawodnicy postanowili nieco polatać. U18 Hania Grabowska 180 cm - w dniu swoich 16 urodzin osiąga minimum na ME U20 w Tallinie! Kewin Małek 206cm i Jakub Wilczewski 185cm - chłopaki pobili swoje rekordy życiowe! U20 Adrianna Litwin 170cm - zwycięstwo w konkursie, Jakub

AML w podróży

Rozjechały się nasze ekipy po Polsce. Sztafety kierunek Łódź na Mistrzostwa Polski w sztafetach, skoczkowie wzwyż tym razem obrali kierunek Opole na XV Opolski Festiwal Skoków, pozostali Kołobrzeg i Międzyzdroje. Życzymy udanej zabawy i dobrych wyników.  

Aktualności organizacyjne

Składy komisji problemowych POZLA

Kolejne dobre wieści płyną z Pomorskiego Okręgowego Związku LA, oprócz Bernadety Kopeć - wiceprezes ds organizacyjno- szkoleniowych i Tomasza Czubaka - koordynatora programu Lekkoatletyka dla każdego, nasza wybitna ultramaratonka Malgorzata Pazda - Pozorska została zaproszona do współpracy dotyczącej ultramaratonów i biegów górskich. Więcej

Ukonstytuowanie Zarządu POZLA Gdańsk

W poniedziałek 19 lipca odbyło się pierwsze posiedzenie nowo wybranego Zarządu Pomorskiego Okręgowego Związku Lekkiej Atletyki w Gdańsku. W siedzibie stowarzyszenia w trybie hybrydowym ukonstytuowano władze Związku. Nasi przedstawiciele w Zarządzie : wiceprezes d/s szkoleniowo-

Polub Nas

Wojewódzka Liga Młodzików

Okręgowa liga U16 - II rzut
GDAŃSK, 05.06.2019
MiejsceKLUBI RzutII RzutSUMA
1AML Słupsk206021634223
2SKLA Sopot197520594034
3AZS-AWFiS Gdańsk189120993990
4LKS Ziemia Puckiej Puck166818243492
5ULKS Talex Borzytuchom163412132847
6UKS Lipusz102812472275
7MKS SAMBOR Tczew9289971925
8LKS Zantyr Sztum x11061106
9KKL Rodło Kwidzyn936x936
10RKS Rumiax933933
11MKS Chojniczanka 1930 Chojnice824x824
xAML Słupsk II147013082778
xAZS-AWFiS Gdańsk II104411932237
xSKLA Sopot IIx11791179
Okręgowa liga U16 - II rzut
GDAŃSK, 06.06.2018
MiejsceKLUBI RzutII RzutSUMA
1AZS-AWFiS Gdańsk203521294164
2AML Słupsk197119623933
3SKLA Sopot202818923920
4KS Wejher Wejherowo169418263520
5MKS Sambor Tczew159113162907
6MKS Chojniczanka 1930 Chojnicex11711171
7RKS Rumiax10681068
xAZS-AWFiS Gdańsk II139114992890
xAZS-AWFiS Gdańsk III5739121485
xSKLA Sopot II1428x1428
Loading...

Opinie o Akademii

Bardzo dobra, przyjacielska ekipa zawodników. Równie wspaniali trenerzy/trenerki, którzy z profesjonalizmem podchodzą do każdego z trenujących, a jednocześnie pałają wyrozumiałością. Można porozmawiać z nimi na każdy temat. Jako junior młodszy czyli ta starsza grupa, która jeździ na różne zawody muszę stwierdzić że są one bardzo dużą zaletą bo im więcej startów(a tego nie brakuje w sezonie) tym większe doświadczenie. I co równie ważne trenerzy nie stoją tylko z stoperami, a trenują, biegają razem z podopiecznymi, co najbardziej mnie ujęło.
Alan Wieczorek
Naszą przygodę z lekką atletyką rozpoczęliśmy w 2015 roku, kiedy to zaprosiliśmy Akademię Małego Lekkoatlety do nas do Dębnicy Kaszubskiej na lekcje pokazową. To dzięki Akademii, Pani Bernadecie i jej zespołowi, utworzyliśmy sekcję lekkoatletyczną w naszym klubie pn. “Dębnickie Orły”, który działa u nas w Dębnicy Kaszubskiej. Uczestniczymy w zawodach, mityngach organizowanych przez AML. Jest to fajna zabawa, a zarazem przygoda nie tylko dla dzieci, ale również dla ich rodziców, rodzeństwa… Dzięki takim imprezom umacniają się więzi rodzinne, co jest bardzo ważne w tych czasach. Ponadto dzieci mogą miło i aktywnie spędzić swój wolny czas, zamiast siedzieć przed telewizorem czy komputerem.
Stanisław Wziątek
Spotkać Bernadetę Kopeć na swojej drodze to wielkie szczęście i zaszczyt. Życzę wszystkim dzieciakom w Polsce takich nauczycieli i pasjonatów jak Ekipa z AML. Pozdrawiamy z Bytowa
Joanna Agata Garska

Akademia w liczbach

0
punktów w 2019 we współzawodnictwie sportowym dzieci i młodzieży
0
Uczestników naszych zajęć tygodniowo
0
Medali na imprezach mistrzowskich (2020-73 medale)
0
Trenerów opiekujących się dziećmi i młodzieżą

Nasze działania wspierają …

Polecamy