Aktualności sportowe

Halowe GP Pomorza U12, U14, U16

Szybkie bieganie, dalekie skoki i rzuty podczas Halowego GP Pomorza, które odbyło się 8 stycznia w Słupsku. Marek Zakrzewski 60m U18 - 6,93s, Mateusz Czajka 60m ppł U16 - 9,13s Milena Czepiel 8,10s i Kinga Kozłowska 8,11s w biegu na 60m U18 Michalina Mucha 60m ppł U16 - 9,46s Maja

Obóz Kadry Narodowej i Zaplecza KN juniorów w skoku wzwyż

6 naszych "kangurów" szykuje się do sezonu halowego. Kadra Narodowa - Hania Grabowska, Milena Patejuk, Emilia Twardowska, Kewin Małek Zaplecze Kadry Narodowej - Adrianna Litwin i Jakub Nielub Trenerem Kadry Narodowej jest m.in Bernadeta Kopeć W czasie trwającego obozu Kadry Narodowej i Zaplecza Kadry Narodowej juniorów skoczków wzwyż odbył się

KrólowaGUR

Gosia Pazda-Pozorska po raz trzeci została Królową GUR wygrywając bieg w Gdańsku - 85km przy ok. 2tys przewyższeniu. GRATULACJE!

Mistrzostwa Polski w biegach przełajowych

Podczas MP w biegach przełajowych w Tomaszowie Lubelskim na bardzo trudnej i wymagającej trasie bardzo dobrze spisali się nasi zawodnicy: 3km masters. IIIm Paweł Piotraschke U20 2000m Vm Katarzyna Nowakowska U23 8000m VIIIm Mateusz Lipinski U18 2000m Daria Książek-18msc. U20 3000m Patryk Abel - 19msc U20-6000 Jan Hołowienko - 19msc.

Lekkoatletyka dla każdego

Za nami kolejny ogólnopolski halowy finał LDK i kolejne piękne medale zdobyte przez naszych zawodników. Złoto : Melisa Gładikowska kula U16 - 13,38 rż Igor Krzeszowski skok w dal U14 5,53m Jakub Gruszewski kula U14 11,38m Srebro: Milena Patejuk wzwyż U16 168cm Martyna Woźniak wzwyż U14 155cm Brąz Ignacy Wawierowicz

DMP U16

Już oficjalnie, AML Drużynowym Mistrzem Polski U16

Międzywojewódzkie Mistrzostwa w biegach przełajowych

W Tczewie odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa U16 w biegach przełajowych oraz Mistrzostwa Okręgu U18, U20, U14 i U12. Bardzo dobry start zanotowali nasi zawodnicy U16 3m Natalia Szczegielniak 5m Kajetan Kosicki 6m Marta Szczudrawa U20 3m Patryk Abel U18 5m Daria Książek U14 1m Oksana Pestka 6m Mateusz Gałek 8m

Nie zasypiaj na zimę

13 listopada w Słupsku, odbył się Halowy Mityng "Lekkoatletyka dla każdego" - Nie zasypiaj na zimę. Dużo fajnych, wartościowych wyników uzyskali nasi zawodnicy. Zawody były jednocześnie kwalifikacjami do Halowej Olimpiady Ldk. Medalowe miejsca naszych zawodników: 60m ppł U16 - 1. Milena Patejuk 10,23, 2. Zosia Kosicka 60m U141. Igor Krzeszowski

Aktualności organizacyjne

Konferencja metodyczno-szkoleniowa

W dniach 23-24.10.2021 w Warszawie odbyła się konferencja metodyczno - szkoleniowa trenerów szkolących zawodników kadry narodowej. W konferencji brali udział także nasi trenerzy: Bernadeta Kopeć - trenerka naszych kangurów oraz Andrzej Naszko - trener Klaudii

Składy komisji problemowych POZLA

Kolejne dobre wieści płyną z Pomorskiego Okręgowego Związku LA, oprócz Bernadety Kopeć - wiceprezes ds organizacyjno- szkoleniowych i Tomasza Czubaka - koordynatora programu Lekkoatletyka dla każdego, nasza wybitna ultramaratonka Malgorzata Pazda - Pozorska została zaproszona do współpracy dotyczącej ultramaratonów i biegów górskich. Więcej

Polub Nas

Wojewódzka Liga Młodzików

Okręgowa liga U16 - II rzut
GDAŃSK, 05.06.2019
MiejsceKLUBI RzutII RzutSUMA
1AML Słupsk206021634223
2SKLA Sopot197520594034
3AZS-AWFiS Gdańsk189120993990
4LKS Ziemia Puckiej Puck166818243492
5ULKS Talex Borzytuchom163412132847
6UKS Lipusz102812472275
7MKS SAMBOR Tczew9289971925
8LKS Zantyr Sztum x11061106
9KKL Rodło Kwidzyn936x936
10RKS Rumiax933933
11MKS Chojniczanka 1930 Chojnice824x824
xAML Słupsk II147013082778
xAZS-AWFiS Gdańsk II104411932237
xSKLA Sopot IIx11791179
Okręgowa liga U16 - II rzut
GDAŃSK, 06.06.2018
MiejsceKLUBI RzutII RzutSUMA
1AZS-AWFiS Gdańsk203521294164
2AML Słupsk197119623933
3SKLA Sopot202818923920
4KS Wejher Wejherowo169418263520
5MKS Sambor Tczew159113162907
6MKS Chojniczanka 1930 Chojnicex11711171
7RKS Rumiax10681068
xAZS-AWFiS Gdańsk II139114992890
xAZS-AWFiS Gdańsk III5739121485
xSKLA Sopot II1428x1428
Loading...

Opinie o Akademii

Bardzo dobra, przyjacielska ekipa zawodników. Równie wspaniali trenerzy/trenerki, którzy z profesjonalizmem podchodzą do każdego z trenujących, a jednocześnie pałają wyrozumiałością. Można porozmawiać z nimi na każdy temat. Jako junior młodszy czyli ta starsza grupa, która jeździ na różne zawody muszę stwierdzić że są one bardzo dużą zaletą bo im więcej startów(a tego nie brakuje w sezonie) tym większe doświadczenie. I co równie ważne trenerzy nie stoją tylko z stoperami, a trenują, biegają razem z podopiecznymi, co najbardziej mnie ujęło.
Alan Wieczorek
Naszą przygodę z lekką atletyką rozpoczęliśmy w 2015 roku, kiedy to zaprosiliśmy Akademię Małego Lekkoatlety do nas do Dębnicy Kaszubskiej na lekcje pokazową. To dzięki Akademii, Pani Bernadecie i jej zespołowi, utworzyliśmy sekcję lekkoatletyczną w naszym klubie pn. “Dębnickie Orły”, który działa u nas w Dębnicy Kaszubskiej. Uczestniczymy w zawodach, mityngach organizowanych przez AML. Jest to fajna zabawa, a zarazem przygoda nie tylko dla dzieci, ale również dla ich rodziców, rodzeństwa… Dzięki takim imprezom umacniają się więzi rodzinne, co jest bardzo ważne w tych czasach. Ponadto dzieci mogą miło i aktywnie spędzić swój wolny czas, zamiast siedzieć przed telewizorem czy komputerem.
Stanisław Wziątek
Spotkać Bernadetę Kopeć na swojej drodze to wielkie szczęście i zaszczyt. Życzę wszystkim dzieciakom w Polsce takich nauczycieli i pasjonatów jak Ekipa z AML. Pozdrawiamy z Bytowa
Joanna Agata Garska

Akademia w liczbach

0
Medale Mistrzostw Polski Seniorów
0
Medale Mistrzostw Polski U16, U18, U20
0
Medale Czwartki Lekkoatletyczne
0
Medale Mistrzostwa Województwa i Makroregionu U16
0
punktów w 2021 we współzawodnictwie sportowym dzieci i młodzieży
0
Uczestników naszych zajęć tygodniowo
0
Trenerów opiekujących się dziećmi i młodzieżą
0
Reprezentantów Kadry Narodowej

Nasze działania wspierają …

Polecamy