Aktualności sportowe

Mistrzostwa Województwa U16 w Gdańsku

27 medali zdobyli nasi młodzicy podczas Mistrzostw Województwa U16 w Gdańsku, to było istne szaleństwo w ich wykonaniu. Ogromne brawa i Gratulacje tak dla zawodników jak i ich trenerów. 14 x Złoto Milena Czepiel - 100m i 300m Milena Patejuk - skok w dal i wzwyż Jakub Wilczewski - skok

Gosia spełnia swoje marzenia

Gosia spełniła swoje 5-te marzenie. Przebiegła Ultra Trail du Mont Blanc - UTMB: - 170km - 10.000 przewyższenia Masywem górskim Mont Blanc przez Francję, Szwajcarię, i Włochy. Gratulujemy i czekamy na więcej!

Igrzyska ogólnopolskie LZS

Igrzyska ogólnopolskie LZS to kolejna medalowa impreza naszych zawodników. Złoto: Marek Zakrzewski 100m - 10,55s i 200m - 21,29 - dwa wspaniałe rekordy życiowe Mateusz Lipiński 5000m - 15;21,61 Hania Grabowska wzwyż - 162cm Srebro: Jakub Nielub wzwyż 205cm Adrianna Litwin wzwyż 162cm 4x400m - 3;30,33 w składzie Kacper Kasprzyk,

Zawody w Chojnicach

Bardzo udany start naszych zawodników U16 i U14 w Chojnicach. Wysokie rankingi do MP U16 i nowe rekordy życiowe: Kuba Wilczewski (2006) skok w dal 6,73m ( rż +47cm) - 2 wynik w tabelach ogólnopolskich Kajetan Kosicki (2007) 1000m 2;48,75 (rż - 5s) - ranking o MP Szymon Wziątek (2007)

Debiut w kadrze narodowej

Super wieści z meczu U18 Polska-Czechy- Węgry - Słowacja z Brna. Marek Zakrzewski wygrywa bieg na 100m z czasem 10,67s a Kewin Małek z wynikiem 204cm w skoku wzwyż na II miejscu. Sztafeta 100x200x300x400m już po pierwszej zmianie Marka "odjechała" pozostałym reprezentacjom i wygrywa ostatnią konkurencję.

Starty biegaczy długodystansowych

7.08 Gdańsk, Bieg św. Dominika na 5km IV miejsce Mateusz Lipiński z czasem 15;20 VIII miejsce Paweł Piotraschke z czasem 16;10 i I miejsce w kategorii M40 8.08 Ustka, Grand Prix Ustka - Rozbiegania Ustka na fali 10,5km wygrał Paweł Piotraschke z czasem 36:18 z prawie minutową przewagą nad drugim

Letnia Mila Biegowa

Nasi zawodnicy zawitali do Koszalina aby wystartować w biegach koszalińskiej letniej mili biegowej. Wyniki naszych zawodników: Na jedną mile (1609m) Kasia Nowakowska -  I miejsce wśród kobiet Natalia Szczegielniak - III miejsce wśród kobiet Patryk Abel - II miejsce mężczyźni Na 609m biegi dla młodszych uczestników Martyna Jabłońska - I

Mistrzostwa Polski U18

Podczas Mistrzostwa Polski U18 we Włocławku nasi reprezentanci zdobyli cztery medale (dwa złote i dwa srebrne). AML uplasowało się na II miejscu w klasyfikacji medalowej oraz V w klasyfikacji punktowej. 100m złoto - Marek Zakrzewski z wynikiem 10,66 s (jest to trzecie złoto Marka z rzędu - 2019,2020,2021) XV miejsce

Aktualności organizacyjne

Składy komisji problemowych POZLA

Kolejne dobre wieści płyną z Pomorskiego Okręgowego Związku LA, oprócz Bernadety Kopeć - wiceprezes ds organizacyjno- szkoleniowych i Tomasza Czubaka - koordynatora programu Lekkoatletyka dla każdego, nasza wybitna ultramaratonka Malgorzata Pazda - Pozorska została zaproszona do współpracy dotyczącej ultramaratonów i biegów górskich. Więcej

Ukonstytuowanie Zarządu POZLA Gdańsk

W poniedziałek 19 lipca odbyło się pierwsze posiedzenie nowo wybranego Zarządu Pomorskiego Okręgowego Związku Lekkiej Atletyki w Gdańsku. W siedzibie stowarzyszenia w trybie hybrydowym ukonstytuowano władze Związku. Nasi przedstawiciele w Zarządzie : wiceprezes d/s szkoleniowo-

Polub Nas

Wojewódzka Liga Młodzików

Okręgowa liga U16 - II rzut
GDAŃSK, 05.06.2019
MiejsceKLUBI RzutII RzutSUMA
1AML Słupsk206021634223
2SKLA Sopot197520594034
3AZS-AWFiS Gdańsk189120993990
4LKS Ziemia Puckiej Puck166818243492
5ULKS Talex Borzytuchom163412132847
6UKS Lipusz102812472275
7MKS SAMBOR Tczew9289971925
8LKS Zantyr Sztum x11061106
9KKL Rodło Kwidzyn936x936
10RKS Rumiax933933
11MKS Chojniczanka 1930 Chojnice824x824
xAML Słupsk II147013082778
xAZS-AWFiS Gdańsk II104411932237
xSKLA Sopot IIx11791179
Okręgowa liga U16 - II rzut
GDAŃSK, 06.06.2018
MiejsceKLUBI RzutII RzutSUMA
1AZS-AWFiS Gdańsk203521294164
2AML Słupsk197119623933
3SKLA Sopot202818923920
4KS Wejher Wejherowo169418263520
5MKS Sambor Tczew159113162907
6MKS Chojniczanka 1930 Chojnicex11711171
7RKS Rumiax10681068
xAZS-AWFiS Gdańsk II139114992890
xAZS-AWFiS Gdańsk III5739121485
xSKLA Sopot II1428x1428
Loading...

Opinie o Akademii

Bardzo dobra, przyjacielska ekipa zawodników. Równie wspaniali trenerzy/trenerki, którzy z profesjonalizmem podchodzą do każdego z trenujących, a jednocześnie pałają wyrozumiałością. Można porozmawiać z nimi na każdy temat. Jako junior młodszy czyli ta starsza grupa, która jeździ na różne zawody muszę stwierdzić że są one bardzo dużą zaletą bo im więcej startów(a tego nie brakuje w sezonie) tym większe doświadczenie. I co równie ważne trenerzy nie stoją tylko z stoperami, a trenują, biegają razem z podopiecznymi, co najbardziej mnie ujęło.
Alan Wieczorek
Naszą przygodę z lekką atletyką rozpoczęliśmy w 2015 roku, kiedy to zaprosiliśmy Akademię Małego Lekkoatlety do nas do Dębnicy Kaszubskiej na lekcje pokazową. To dzięki Akademii, Pani Bernadecie i jej zespołowi, utworzyliśmy sekcję lekkoatletyczną w naszym klubie pn. “Dębnickie Orły”, który działa u nas w Dębnicy Kaszubskiej. Uczestniczymy w zawodach, mityngach organizowanych przez AML. Jest to fajna zabawa, a zarazem przygoda nie tylko dla dzieci, ale również dla ich rodziców, rodzeństwa… Dzięki takim imprezom umacniają się więzi rodzinne, co jest bardzo ważne w tych czasach. Ponadto dzieci mogą miło i aktywnie spędzić swój wolny czas, zamiast siedzieć przed telewizorem czy komputerem.
Stanisław Wziątek
Spotkać Bernadetę Kopeć na swojej drodze to wielkie szczęście i zaszczyt. Życzę wszystkim dzieciakom w Polsce takich nauczycieli i pasjonatów jak Ekipa z AML. Pozdrawiamy z Bytowa
Joanna Agata Garska

Akademia w liczbach

0
punktów w 2019 we współzawodnictwie sportowym dzieci i młodzieży
0
Uczestników naszych zajęć tygodniowo
0
Medali na imprezach mistrzowskich (2020-73 medale)
0
Trenerów opiekujących się dziećmi i młodzieżą

Nasze działania wspierają …

Polecamy