Aktualności sportowe

GP Lęborka

Sprinty i konkurencje techniczne już myślami w 2022r, a tymczasem "średniaki" przed Mistrzostwami województwa, makroregionu i Polski biegali dzisiaj "kontrolnie" w Lęborku gdzie odbył się drugi bieg z cyklu GP Lęborka w biegach przełajowych wyniki: Dziewczęta rocznik 2010-2009r dystans 910m: 1msc -Maja Boratyńska 5msc-Oliwa Zwolak Chłopcy 2010-2009r dystans 910m 6msc-Kornel

Drużynowe Mistrzostwa Polski U16

W tym roku po raz pierwszy PZLA wprowadził rywalizację w ramach Drużynowych Mistrzostw Polski U16. Zawodnicy zdobywali punkty dla swoich klubów przez cały sezon 8.05 - 3.10.2021 ( wynik przeliczany był na pkt i liczyły się wyniki 20 zawodników z każdego klubu). Bardzo miło patrzy się na tabelę końcową.

Zakończenie sezonu 2021

Mistrzostwa Polski do lat 16 w Karpaczu były imprezą kończącą nasz dobry sezon 2021. Złoty medal Małgosia Miedziewska w oszczepie 45,90 - tytuł Mistrzyni Polski U16 obroniony. Srebrny medal Melisy Gładikowskiej w pchnięciu kulą, Brązowy medal do kompletu zdobywa Milena Patejuk w skoku wzwyż. Rekord klubu w sztafecie 4x100m dz.

Zakończenie sezonu juniorów

Zimno +5, mokro i wietrznie, na szczęście bez kontuzji, kończymy starty juniorów w tym sezonie. Nasi zawodnicy w Białymstoku podczas finału DMP U20 ostatecznie na X miejscu. Ogromne brawa za dzisiaj i ogólnie cały sezon.    

Mistrzostwa Okręgu Słupskiego

Na Słupskim stadionie odbyły się Mistrzostwa Okręgu #LekkoatletykadlaKażdego. Zawody dla roczników 2008 i młodszych. Kolejne zdobycze medalowe naszych młodszych zawodników: złoto U14 Martyna Woźniak - wzwyż, Lena Gawlik - kula 2kg, Oksana Pestka 300m, Amelia Kądziela p.palantowa, Igor Krzeszowski 60m U12 Oliwia Zwolak p.palantowa Srebro U14 Paulina Szmajda kula 2kg,

Start w Białogardzie

Na stadionie w Białogardzie wystartowało 6 naszych zawodników - 5 średniaków i Marek Zakrzewski (polujący na rekord Polski U18 na 100m) Padło wiele rekordów życiowych: na 1000m najlepiej spisał się najbardziej doświadczony z grupy Paweł Piotraschke - 2:35:67 rż, Patryk Abel - 2:37:33 rż, Marcin Czerniawski - 2:38:36, Antoni Borecki

Bieg Pomorskich Nadziei Olimpijskich

GP Sopotu im. Janusza Sidły i dla najmłodszych - Biegi Pomorskich Nadziei Olimpijskich -wspaniała nowa inicjatywa POMOZLA. Super impreza dla młodych adeptów lekkiej atletyki, gdzie na mecie czekają na nich najlepsi lekkoatleci - m.in Anna Kiełbasińska, Angelika Cichocka czy Michał Rozmys i Dariusz Kowaluk. Na starcie 5 naszych zawodników. Swój

Mistrzostwa Województwa U16 w Gdańsku

27 medali zdobyli nasi młodzicy podczas Mistrzostw Województwa U16 w Gdańsku, to było istne szaleństwo w ich wykonaniu. Ogromne brawa i Gratulacje tak dla zawodników jak i ich trenerów. 14 x Złoto Milena Czepiel - 100m i 300m Milena Patejuk - skok w dal i wzwyż Jakub Wilczewski - skok

Aktualności organizacyjne

Konferencja metodyczno-szkoleniowa

W dniach 23-24.10.2021 w Warszawie odbyła się konferencja metodyczno - szkoleniowa trenerów szkolących zawodników kadry narodowej. W konferencji brali udział także nasi trenerzy: Bernadeta Kopeć - trenerka naszych kangurów oraz Andrzej Naszko - trener Klaudii

Składy komisji problemowych POZLA

Kolejne dobre wieści płyną z Pomorskiego Okręgowego Związku LA, oprócz Bernadety Kopeć - wiceprezes ds organizacyjno- szkoleniowych i Tomasza Czubaka - koordynatora programu Lekkoatletyka dla każdego, nasza wybitna ultramaratonka Malgorzata Pazda - Pozorska została zaproszona do współpracy dotyczącej ultramaratonów i biegów górskich. Więcej

Polub Nas

Wojewódzka Liga Młodzików

Okręgowa liga U16 - II rzut
GDAŃSK, 05.06.2019
MiejsceKLUBI RzutII RzutSUMA
1AML Słupsk206021634223
2SKLA Sopot197520594034
3AZS-AWFiS Gdańsk189120993990
4LKS Ziemia Puckiej Puck166818243492
5ULKS Talex Borzytuchom163412132847
6UKS Lipusz102812472275
7MKS SAMBOR Tczew9289971925
8LKS Zantyr Sztum x11061106
9KKL Rodło Kwidzyn936x936
10RKS Rumiax933933
11MKS Chojniczanka 1930 Chojnice824x824
xAML Słupsk II147013082778
xAZS-AWFiS Gdańsk II104411932237
xSKLA Sopot IIx11791179
Okręgowa liga U16 - II rzut
GDAŃSK, 06.06.2018
MiejsceKLUBI RzutII RzutSUMA
1AZS-AWFiS Gdańsk203521294164
2AML Słupsk197119623933
3SKLA Sopot202818923920
4KS Wejher Wejherowo169418263520
5MKS Sambor Tczew159113162907
6MKS Chojniczanka 1930 Chojnicex11711171
7RKS Rumiax10681068
xAZS-AWFiS Gdańsk II139114992890
xAZS-AWFiS Gdańsk III5739121485
xSKLA Sopot II1428x1428
Loading...

Opinie o Akademii

Bardzo dobra, przyjacielska ekipa zawodników. Równie wspaniali trenerzy/trenerki, którzy z profesjonalizmem podchodzą do każdego z trenujących, a jednocześnie pałają wyrozumiałością. Można porozmawiać z nimi na każdy temat. Jako junior młodszy czyli ta starsza grupa, która jeździ na różne zawody muszę stwierdzić że są one bardzo dużą zaletą bo im więcej startów(a tego nie brakuje w sezonie) tym większe doświadczenie. I co równie ważne trenerzy nie stoją tylko z stoperami, a trenują, biegają razem z podopiecznymi, co najbardziej mnie ujęło.
Alan Wieczorek
Naszą przygodę z lekką atletyką rozpoczęliśmy w 2015 roku, kiedy to zaprosiliśmy Akademię Małego Lekkoatlety do nas do Dębnicy Kaszubskiej na lekcje pokazową. To dzięki Akademii, Pani Bernadecie i jej zespołowi, utworzyliśmy sekcję lekkoatletyczną w naszym klubie pn. “Dębnickie Orły”, który działa u nas w Dębnicy Kaszubskiej. Uczestniczymy w zawodach, mityngach organizowanych przez AML. Jest to fajna zabawa, a zarazem przygoda nie tylko dla dzieci, ale również dla ich rodziców, rodzeństwa… Dzięki takim imprezom umacniają się więzi rodzinne, co jest bardzo ważne w tych czasach. Ponadto dzieci mogą miło i aktywnie spędzić swój wolny czas, zamiast siedzieć przed telewizorem czy komputerem.
Stanisław Wziątek
Spotkać Bernadetę Kopeć na swojej drodze to wielkie szczęście i zaszczyt. Życzę wszystkim dzieciakom w Polsce takich nauczycieli i pasjonatów jak Ekipa z AML. Pozdrawiamy z Bytowa
Joanna Agata Garska

Akademia w liczbach

0
punktów w 2019 we współzawodnictwie sportowym dzieci i młodzieży
0
Uczestników naszych zajęć tygodniowo
0
Medali na imprezach mistrzowskich (2020-73 medale)
0
Trenerów opiekujących się dziećmi i młodzieżą

Nasze działania wspierają …

Polecamy