Akademia Młodego Lekkoatlety to więcej niż sport

W Akademii Młodego Lekkoatlety doskonale wiemy, sport to nie tylko rekordy życiowe, zdrowe ciało czy niższe ryzyko chorób. Sport przyczynia się również do budowania tożsamości młodych ludzi i jest ważnym krokiem w okresie dojrzewania. Dzieci aktywne fizycznie rzadziej zapadają na depresję, lepiej się uczą i zawierają przyjaźnie.

Od początku naszej działalności, czyli od lipca 2014 roku, podczas zajęć w Akademii uczymy dzieci również pozytywnych relacji społecznych. Podczas zabaw sportowych najmłodsze dzieci biorą udział wspólnie z rodzicami i uczą się zdrowej rywalizacji i współpracy. Promujemy również zdrowe nawyki i zdrowy styl życia.

Dlaczego lekkoatletyka?

Jak sama nazwa wskazuje, zabawy i treningi prowadzone są w oparciu o ćwiczenia lekkoatletyczne. Przyczyna jest bardzo prosta: wszystkie dyscypliny sportowe wykorzystują umiejętności, które rozwijamy wspólnie z dziećmi w Akademii Młodego Lekkoatlety. Dlatego właśnie lekkoatletyka nazywana jest Królową Sportu.

Bardzo dużą wagę przykładamy również do bezpieczeństwa i zabawy podczas zajęć. Wszystkie przyrządy wykorzystywane podczas treningów są zmodyfikowane i dopasowane do wieku zawodników, aby zapewnić bezpieczeństwo i dobre samopoczucie naszych małych sportowców.

W jakiej grupie wiekowej będzie moje dziecko?

Akademia Młodego Lekkoatlety to wyjątkowa propozycja dla wszystkich grup wiekowych. Dzieci są przydzielane do grup na podstawie daty urodzenia.

  • Prowadzimy zajęcia dla dzieci 3-4 letnich. W tych grupach w zajęciach uczestniczą również rodzice.
  • Dla dzieci w wieku od 5 do 9 lat ma do zaoferowania zajęcia ogólnorozwojowe.
  • Dla dzieci powyżej 10 roku życia wprowadzamy dodatkowe elementy treningu lekkoatletycznego.
  • Starsze dzieci dołączają do Akademii Mistrzów Lekkoatletycznych i biorą udział w zawodach ogólnopolskich.

Najczęściej zadawane pytania:

Czy moje dziecko nauczy się poprawnej techniki ruchu pod okiem wykwalifikowanych trenerów?

Każda grupa ma dedykowanego trenera, który zwraca uwagę na szczegóły wykonywanych ćwiczeń. Trenerzy stale pogłębiają swoją wiedzę na temat koncepcji treningowych. Trenerzy AML współpracują z PZLA w ramach realizacji programu „Lekkoatletyka dla każdego”.

 Jaki poziom sprawności muszą mieć dzieci, żeby dołączyć do AML?

W Akademii Młodego Lekkoatlety skupiamy się na rodzinnej atmosferze, zabawie i sprawności. Dzieci mogą dołączyć bez względu na poziom sprawności fizycznej. Podczas zajęć dzieci otrzymują mnóstwo motywacji do tego, żeby być lepszymi i poprawiać własne rekordy życiowe.

Zawody i spotkania z gwiazdami sportu

Uczestnicy zajęć mają możliwość sprawdzania swoich umiejętności podczas startów w licznych imprezach masowych m.in. Czwartkach Lekkoatletycznych. Stowarzyszenie jest zrzeszone w Polskim Związku Lekkiej Atletyki jako AML Słupsk i posiada licencję klubu sportowego. Wychowankowie Akademii Młodego Lekkoatlety z powodzeniem rywalizują w zawodach sportowych rangi miejskiej, wojewódzkiej, krajowej i międzynarodowej. Przy wielu okazjach dzieci maja możliwość spotkać się z gwiazdami polskiego sportu i poznać swoich idoli.

Imprezy własne

Akademia Młodego Lekkoatlety organizuje wiele imprez dla dzieci, młodzieży oraz całych rodzin. Organizuje również półkolonie i obozy sportowe. Rodzice, dziadkowie i przyjaciele również są zaangażowani w pomoc przy organizacji rożnych imprez sportowych i rodzinnych. Prowadzimy również akcje charytatywne promując zdrowy styl życia.